ODD FELLOWs logo 'Man får klöver ruter hjärter spader i ODD FELLOWs lokaler' Brickresultat
Alla brickor i följd
Klicka här för att komma till ODD FELLOW Örebros hemsida
Tips! Vet Du att genom att markera 'Mitt namn' så hittar Du lättare i resultatlistorna!
Välkommen till resultatredovisningen!
oddfellows Adress och tfn.
Partävling torsdag 15 februari 2024 (TL:LN)
Kolla vad som sker
Se alla brickor som spelats i en följd, scrolla ner för nästa bricka.
Bricka 1
Nord giv - Väst ( 16 p) Nord ( 11 p) - Syd ( 7 p) Öst ( 6 p) - Ingen i zonen




Sp E K 6 3
Hj D
Ru D kn 10 6

Kl E 8 6 4
S 10 7 5 4
H E 10 9 8 4
R K
K K kn 10

Ingen i zonen
Nord giv

S D 9 2
H K 7 3
R 9 5 4

K D 7 3 2




S kn 8
H kn 6 5 2
R E 8 7 3 2

K 9 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 1 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 8 2Sp av N Utspel: Kl9 Resultat: -1 50 0 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 6 1Nt av Ö Utspel: Hj3 Resultat: = 90 2 Monika Bursell - Owe Broström 1
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 3 3Hj av N Utspel: RuE Resultat: -2 100 5 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 3 3Hj av N Utspel: SpKn Resultat: -2 100 5 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 0 3Nt av Ö Utspel: Hj3 Resultat: = 400 8 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
Max poäng på brickan är 8
Bricka 2
Öst giv - Väst ( 13 p) Nord ( 13 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 5 p) - N-S i zonen




Sp D 10 3 2
Hj K D 9 6
Ru 5

Kl E D 8 6
S E K 6
H kn 7 2
R K D 8 7 2
K 10 9

N-S i zonen
Öst giv

S kn 9 7 5
H E 5 4
R E 6 3

K 5 4 3




S 8 4
H 10 8 3
R kn 10 9 4

K K kn 7 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 2 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 8 150 2Sp av V Utspel: RuD Resultat: -3 0 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 6 100 2Hj av V Utspel: SpK Resultat: -2 2 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 4 50 2Hj av V Utspel: SpE Resultat: -1 4 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 1 3Ru av N Utspel: KlK Resultat: -2 200 7 Monika Bursell - Owe Broström 1
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 1 3Ru av N Utspel: KlK Resultat: -2 200 7 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
Max poäng på brickan är 8
Bricka 3
Syd giv - Väst ( 14 p) Nord ( 13 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 4 p) - Ö-V i zonen




Sp E 10 8 7 2
Hj E K 8
Ru K 8 4

Kl 10 6
S K D kn 3
H kn 5
R 6 2
K E D 9 7 2

Ö-V i zonen
Syd giv

S 9 4
H 10 6 4 3
R E D 10 7

K K 5 4




S 6 5
H D 9 7 2
R kn 9 5 3

K kn 8 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 3 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 6 110 2Kl av N Utspel: Sp6 Resultat: +1 2 Monika Bursell - Owe Broström 1
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 6 110 2Kl av N Utspel: Sp6 Resultat: +1 2 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 6 110 3Kl av N Utspel: Sp5 Resultat: = 2 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2 2Ru av S Utspel: HjK Resultat: -1 50 6 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 0 2Sp av N Utspel: Kl8 Resultat: -2 100 8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
Max poäng på brickan är 8
Bricka 4
Väst giv - Väst ( 5 p) Nord ( 8 p) - Syd ( 19 p) Öst ( 8 p) - Alla i zonen




Sp kn 5 3
Hj kn 8 7 2
Ru 3

Kl K 8 6 5 2
S 9 4
H D 10 4
R 5 4
K E D 10 9 4 3

Alla i zonen
Väst giv

S E K D 10 8 7 2
H E 6 3
R E D 6

K




S 6
H K 9 5
R K kn 10 9 8 7 2

K kn 7

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 4 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 8 680 4Sp av S Utspel: Ru3 Resultat: +2 0 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 6 620 4Sp av S Utspel: Ru3 Resultat: = 2 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 3 200 3Sp av S Utspel: Ru3 Resultat: +2 5 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 3 200 3Sp av S Utspel: Ru3 Resultat: +2 5 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 0 140 3Sp av S Utspel: Ru3 Resultat: = 8 Monika Bursell - Owe Broström 1
Max poäng på brickan är 8
Bricka 5
Nord giv - Väst ( 12 p) Nord ( 15 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 4 p) - N-S i zonen




Sp D kn 5 3 2
Hj K D 10 8
Ru E 10 5 3

Kl
S E K 10 8
H kn 9 5
R D 2
K K D 7 5

N-S i zonen
Nord giv

S 9
H E 7 4
R K kn 7

K kn 9 8 6 4 2




S 7 6 4
H 6 3 2
R 9 8 6 4

K E 10 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 5 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 8 660 3Nt av N Utspel: Sp7 Resultat: +2 0 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 6 630 3Nt av N Utspel: Ru4 Resultat: +1 2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 4 600 3Nt av N Utspel: Ru4 Resultat: = 4 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 2 100 3Sp av V Utspel: RuD Resultat: -2 6 Monika Bursell - Owe Broström 1
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 0 2Sp av N Utspel: Hj6 Resultat: -1 100 8 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
Max poäng på brickan är 8
Bricka 6
Öst giv - Väst ( 9 p) Nord ( 7 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 15 p) - Ö-V i zonen




Sp 8
Hj K 8 7
Ru K kn 4 3 2

Kl D 8 6 4
S kn 6 5 3
H 10 6 5
R E D 9 5
K 10 2

Ö-V i zonen
Öst giv

S E 9 7 4 2
H D 4 3
R 10 8 6

K K 3




S K D 10
H E kn 9 2
R 7

K E kn 9 7 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 6 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 8 3Sp av S Utspel: Ru4 Resultat: -1 50 0 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 6 2Nt av Ö Utspel: Sp2 Resultat: = 120 2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 4 3Kl av Ö Utspel: Ru6 Resultat: +1 130 4 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 2 3Hj av Ö Utspel: KlK Resultat: +1 170 6 Monika Bursell - Owe Broström 1
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 0 3Nt av Ö Utspel: Hj3 Resultat: +1 630 8 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
Max poäng på brickan är 8
Bricka 7
Syd giv - Väst ( 7 p) Nord ( 14 p) - Syd ( 7 p) Öst ( 12 p) - Alla i zonen




Sp 9 5 3 2
Hj K kn 4 2
Ru K 4

Kl 7 4 2
S E D kn 4
H D 8 5 3
R D 10 2
K K 3

Alla i zonen
Syd giv

S K 6
H 10 7
R kn 9 8 6 3

K D kn 9 6




S 10 8 7
H E 9 6
R E 7 5

K E 10 8 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 7 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 8 200 1Nt av Ö Utspel: Hj7 Resultat: -2 0 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 5 120 1Nt av S Utspel: Sp3 Resultat: +1 3 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 5 120 1Nt av S Utspel: RuK Resultat: +1 3 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 1 90 1Nt av S Utspel: HjKn Resultat: = 7 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
1 Monika Bursell - Owe Broström 1 90 2Ru av S Utspel: Hj2 Resultat: = 7 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
Max poäng på brickan är 8
Bricka 8
Väst giv - Väst ( 9 p) Nord ( 6 p) - Syd ( 13 p) Öst ( 12 p) - Ingen i zonen




Sp 10 7 5
Hj E 10 7
Ru 10

Kl E kn 8 7 6 4
S 8 2
H K kn 9 4 3 2
R 9 3
K D 10 5

Ingen i zonen
Väst giv

S E K kn 9 6 4
H D
R 8 5 4 2

K K 9




S D 3
H 8 6 5
R E K D kn 7 6

K 3 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 8 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 8 110 2Sp av S Utspel: KlE Resultat: = 0 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 5 50 3Ru av Ö Utspel: SpE Resultat: -1 3 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 5 50 3Ru av Ö Utspel: SpE Resultat: -1 3 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 1 3Sp av S Utspel: Ru10 Resultat: -1 50 7 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
1 Monika Bursell - Owe Broström 1 3Sp av S Utspel: Ru10 Resultat: -1 50 7 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
Max poäng på brickan är 8
Bricka 9
Nord giv - Väst ( 11 p) Nord ( 13 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 7 p) - Ö-V i zonen




Sp E 10 6 3
Hj E D 6 3
Ru kn 8 7 2

Kl 6
S K D
H 10
R K 5 4
K K D 10 8 7 5 2

Ö-V i zonen
Nord giv

S kn 8 7 2
H 8 4
R E 10 6 3

K E 9 3




S 9 5 4
H K kn 9 7 5 2
R D 9

K kn 4

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 9 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 7 400 5Kl av N Utspel: HjKn Resultat: = 1 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 7 400 5Kl av N Utspel: Hj2 Resultat: = 1 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 3 100 3Hj av Ö Utspel: KlE Resultat: -1 5 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
1 Monika Bursell - Owe Broström 3 100 2Hj av Ö Utspel: Ru3 Resultat: -1 5 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 0 5Kl av N Utspel: RuD Resultat: -1 50 8 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
Max poäng på brickan är 8
Bricka 10
Öst giv - Väst ( 9 p) Nord ( 10 p) - Syd ( 10 p) Öst ( 11 p) - Alla i zonen




Sp 10 7 5 4
Hj E 9 3
Ru 3 2

Kl K D 8 7
S K 9 8 6
H K 10 8 7
R K kn 9 7
K 2

Alla i zonen
Öst giv

S E 3
H D 6 5 4 2
R 10 8 5

K E 10 6




S D kn 2
H kn
R E D 6 4

K kn 9 5 4 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 10 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 8 100 2Sp av V Utspel: HjK Resultat: -1 0 Monika Bursell - Owe Broström 1
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 3 Rundpass 5 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 3 Rundpass 5 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 3 Rundpass 5 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 3 Rundpass 5 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
Max poäng på brickan är 8
Bricka 11
Syd giv - Väst ( 11 p) Nord ( 9 p) - Syd ( 11 p) Öst ( 9 p) - Ingen i zonen




Sp 6 4 2
Hj E 7
Ru E K 10 9 7 5

Kl 7 4
S D kn 10 7
H kn 9 8 4 3
R 4 3
K K D

Ingen i zonen
Syd giv

S E K 9 5
H D 2
R kn 6 2

K kn 10 8 5




S 8 3
H K 10 6 5
R D 8

K E 9 6 3 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 11 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 8 50 4Ru av V Utspel: Sp7 Resultat: -1 0 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 6 Rundpass 2 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 4 2Ru av V Utspel: Sp7 Resultat: +1 110 4 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 1 2Ru av V Utspel: SpD Resultat: +2 130 7 Monika Bursell - Owe Broström 1
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 1 2Ru av V Utspel: SpD Resultat: +2 130 7 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
Max poäng på brickan är 8
Bricka 12
Väst giv - Väst ( 8 p) Nord ( 8 p) - Syd ( 12 p) Öst ( 12 p) - N-S i zonen




Sp 10 5 3
Hj 4 2
Ru kn 10 9 8

Kl E K 5 2
S K kn 7 6 2
H E 10 7 3
R 3
K 10 8 3

N-S i zonen
Väst giv

S D 9 8 4
H K
R E K 7 6 5

K 7 6 4




S E
H D kn 9 8 6 5
R D 4 2

K D kn 9

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 12 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 7 140 3Sp av N Utspel: HjKn Resultat: = 1 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 7 140 3Sp av N Utspel: KlD Resultat: = 1 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 4 100 4Hj av Ö Utspel: RuE Resultat: -2 4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 2 4Sp av N Utspel: Kl9 Resultat: -1 100 6 Monika Bursell - Owe Broström 1
9 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 0 3Sp av N Utspel: Kl9 Resultat: -2 200 8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
Max poäng på brickan är 8
Bricka 13
Nord giv - Väst ( 7 p) Nord ( 11 p) - Syd ( 16 p) Öst ( 6 p) - Alla i zonen




Sp 10 9 8 5
Hj K 10 8 3 2
Ru E 9 3

Kl 3
S D kn 4 2
H
R K D 10 2
K D kn 8 4 2

Alla i zonen
Nord giv

S E
H E 9 7 5 4
R kn 6 5 4

K E K 10




S K 7 6 3
H D kn 6
R 8 7

K 9 7 6 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 13 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 7 660 3Nt av N Utspel: Sp3 Resultat: +2 1 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 7 660 3Nt av N Utspel: Kl6 Resultat: +2 1 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 4 630 3Nt av S Utspel: Sp10 Resultat: +1 4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
1 Monika Bursell - Owe Broström 2 130 3Kl av N Utspel: Ru8 Resultat: +1 6 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 0 110 2Kl av N Utspel: Ru8 Resultat: +1 8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
Max poäng på brickan är 8
Bricka 14
Öst giv - Väst ( 21 p) Nord ( 5 p) - Syd ( 6 p) Öst ( 8 p) - Ingen i zonen




Sp D kn 8 5 2
Hj E K kn
Ru K kn

Kl E D 8
S 6 4
H D 8
R 8 7 5 2
K K 6 4 3 2

Ingen i zonen
Öst giv

S K
H 10 6 4 3 2
R D 10 6 4

K kn 10 5




S E 10 9 7 3
H 9 7 5
R E 9 3

K 9 7

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 14 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 8 3Nt av V Utspel: Kl6 Resultat: +1 430 0 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 4 4Sp av V Utspel: Kl2 Resultat: +2 480 4 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 4 4Sp av V Utspel: Kl2 Resultat: +2 480 4 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
1 Monika Bursell - Owe Broström 4 4Sp av V Utspel: Kl2 Resultat: +2 480 4 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 0 3Nt av V Utspel: KlK Resultat: +3 490 8 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
Max poäng på brickan är 8
Bricka 15
Syd giv - Väst ( 10 p) Nord ( 6 p) - Syd ( 7 p) Öst ( 17 p) - N-S i zonen




Sp E 9 2
Hj K kn 7 4
Ru D 7 5

Kl 10 5 2
S 3
H D 10 9 5 2
R K 8 3
K kn 9 7 3

N-S i zonen
Syd giv

S kn 7 6 4
H 6 3
R E 10 6

K D 8 6 4




S K D 10 8 5
H E 8
R kn 9 4 2

K E K

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 15 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 8 100 3Nt av Ö Utspel: Kl4 Resultat: -2 0 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 5 50 3Nt av Ö Utspel: Kl6 Resultat: -1 3 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 5 50 4Sp av Ö Utspel: Hj6 Resultat: -1 3 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 2 3Nt av Ö Utspel: Kl8 Resultat: = 400 6 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
1 Monika Bursell - Owe Broström 0 4Sp av Ö Utspel: RuE Resultat: = 420 8 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
Max poäng på brickan är 8
Bricka 16
Väst giv - Väst ( 8 p) Nord ( 23 p) - Syd ( 2 p) Öst ( 7 p) - Ö-V i zonen




Sp 9 7 5
Hj 6 3
Ru E K kn 10

Kl 8 6 5 4
S E K kn 3
H E K D 10 4
R
K E D 9 7

Ö-V i zonen
Väst giv

S D 10 8 4 2
H 8 5 2
R 9 8 6 5 4

K




S 6
H kn 9 7
R D 7 3 2

K K kn 10 3 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 16 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 8 480 4Hj av N Utspel: Sp6 Resultat: +2 0 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 5 230 2Hj av N Utspel: Sp6 Resultat: +4 3 Monika Bursell - Owe Broström 1
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 5 230 2Hj av N Utspel: Kl10 Resultat: +4 3 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2 200 2Hj av N Utspel: Kl10 Resultat: +3 6 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 0 5Ru av N Utspel: Hj7 Resultat: -4 200 8 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
Max poäng på brickan är 8
Bricka 17
Nord giv - Väst ( 8 p) Nord ( 12 p) - Syd ( 10 p) Öst ( 10 p) - Ingen i zonen




Sp 5
Hj E K 3 2
Ru kn 8 7 6 2

Kl 8 4 2
S E 3
H D 10 8
R E 10 9
K D 10 9 6 3

Ingen i zonen
Nord giv

S K 9 8 4 2
H kn 6
R D 5 4 3

K E 5




S D kn 10 7 6
H 9 7 5 4
R K

K K kn 7

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 17 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 8 50 2Hj av Ö Utspel: KlE Resultat: -1 0 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 5 1Nt av S Utspel: Sp5 Resultat: -1 50 3 Monika Bursell - Owe Broström 1
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 5 2Sp av S Utspel: HjE Resultat: -1 50 3 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 1 2Sp av S Utspel: HjE Resultat: -2 100 7 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 1 2Nt av N Utspel: Hj4 Resultat: -2 100 7 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
Max poäng på brickan är 8
Bricka 18
Öst giv - Väst ( 12 p) Nord ( 16 p) - Syd ( 3 p) Öst ( 9 p) - N-S i zonen




Sp kn 8 5
Hj E 8 5 2
Ru E kn 9 4

Kl D 8
S E 9 6
H 7 6 4
R K D
K E K 10 5 2

N-S i zonen
Öst giv

S 10 7 3
H D kn 10 9 3
R 6 3

K 7 6 4




S K D 4 2
H K
R 10 8 7 5 2

K kn 9 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 18 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 8 100 4Ru av V Utspel: SpE Resultat: -2 0 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 6 2Ru av V Utspel: KlE Resultat: = 90 2 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
7 Majken Scherp - Brita Holmgren 4 2Ru av V Utspel: KlE Resultat: +1 110 4 Monika Bursell - Owe Broström 1
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 2 3Ru av V Utspel: KlE Resultat: +1 130 6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 0 3Hj av S Utspel: RuE Resultat: -2 200 8 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
Max poäng på brickan är 8
Bricka 19
Syd giv - Väst ( 9 p) Nord ( 8 p) - Syd ( 8 p) Öst ( 15 p) - Ö-V i zonen




Sp K D 4 3 2
Hj 10 8 7 5 4
Ru E 8 3

Kl
S kn 8
H 9 6 3
R D kn 2
K E 9 7 5 2

Ö-V i zonen
Syd giv

S 10 9 6 5
H D
R K 10 9 7 6 5

K K 10




S E 7
H E K kn 2
R 4

K D kn 8 6 4 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 19 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
1 Monika Bursell - Owe Broström 8 3Hj av Ö Utspel: Ru5 Resultat: +2 200 0 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 5 4Hj av Ö Utspel: Ru5 Resultat: = 620 3 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 5 4Hj av Ö Utspel: Kl10 Resultat: = 620 3 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 2 4Hj av Ö Utspel: Ru10 Resultat: +1 650 6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 0 4Hj av V Utspel: KlE Resultat: +2 680 8 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
Max poäng på brickan är 8
Bricka 20
Väst giv - Väst ( 12 p) Nord ( 9 p) - Syd ( 5 p) Öst ( 14 p) - Alla i zonen




Sp 10 9 5
Hj 5 4 3
Ru K D 6

Kl E K 9 3
S E 7 3
H E kn 7
R 10 8 7 5 2
K 8 6

Alla i zonen
Väst giv

S D 6 4
H 9 2
R kn 3

K D 10 7 5 4 2




S K kn 8 2
H K D 10 8 6
R E 9 4

K kn

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 20 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 8 1Nt av V Utspel: Ru2 Resultat: = 90 0 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 6 2Nt av V Utspel: Ru7 Resultat: +1 150 2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 4 1Hj av Ö Utspel: Kl7 Resultat: +3 170 4 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
1 Monika Bursell - Owe Broström 1 3Nt av V Utspel: Ru7 Resultat: = 600 7 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 1 3Nt av V Utspel: HjE Resultat: = 600 7 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
Max poäng på brickan är 8
Bricka 21
Nord giv - Väst ( 11 p) Nord ( 12 p) - Syd ( 10 p) Öst ( 7 p) - N-S i zonen




Sp D 3 2
Hj 3
Ru E 10 9 7 4 3

Kl K D 8
S K 9 6 4
H E D kn 5
R D 8 2
K 5 4

N-S i zonen
Nord giv

S E 10
H 8 7 6 4
R kn

K E kn 10 7 3 2




S kn 8 7 5
H K 10 9 2
R K 6 5

K 9 6

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 21 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
8 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8 140 2Hj av N Utspel: Sp5 Resultat: +1 0 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 2
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 6 3Hj av N Utspel: Kl9 Resultat: -1 100 2 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
5 Margit Rogberg - Christer Bermark 3 4Hj av N Utspel: RuK Resultat: -2 200 5 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 6
3 Birgit Martengård - Anita Lindh 3 3Hj av N Utspel: Kl6 Resultat: -2 200 5 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
1 Monika Bursell - Owe Broström 0 5Kl x av N Utspel: Sp5 Resultat: -3 800 8 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4
Max poäng på brickan är 8
Bricka 22
Öst giv - Väst ( 12 p) Nord ( 3 p) - Syd ( 7 p) Öst ( 18 p) - Ö-V i zonen




Sp E
Hj D 10 6 4 3 2
Ru K 10 9

Kl K 9 8
S 10 8
H 9 7 5
R kn 6 5
K D 7 6 4 3

Ö-V i zonen
Öst giv

S kn 9 5 2
H kn
R 8 7 3 2

K E kn 10 2




S K D 7 6 4 3
H E K 8
R E D 4

K 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 22 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
1 Monika Bursell - Owe Broström 8 100 4Sp av Ö Utspel: HjKn Resultat: -1 0 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 6 4Sp av Ö Utspel: Hj7 Resultat: = 620 2 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 4 4Sp av Ö Utspel: HjKn Resultat: +1 650 4 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 1 4Sp av Ö Utspel: Kl10 Resultat: +2 680 7 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 1 4Hj av V Utspel: Ru5 Resultat: +2 680 7 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
Max poäng på brickan är 8
Bricka 23
Syd giv - Väst ( 9 p) Nord ( 10 p) - Syd ( 13 p) Öst ( 8 p) - Alla i zonen




Sp kn 8 6 2
Hj E 9 6
Ru E 10 9 3

Kl 4 2
S D 10
H K D 10 7 5
R 7 6 5 2
K K 8

Alla i zonen
Syd giv

S K 7 4
H
R K

K E D kn 10 9 7 6 5 3




S E 9 5 3
H kn 8 4 3 2
R D kn 8 4

K

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 23 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
1 Monika Bursell - Owe Broström 8 950 5Kl x av S Utspel: HjE Resultat: +1 0 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 4 170 3Kl av S Utspel: Ru9 Resultat: +3 4 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 4 170 3Kl av S Utspel: Sp6 Resultat: +3 4 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 4 170 3Kl av S Utspel: HjE Resultat: +3 4 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 0 150 3Kl av S Utspel: Sp8 Resultat: +2 8 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
Max poäng på brickan är 8
Bricka 24
Väst giv - Väst ( 11 p) Nord ( 5 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 15 p) - Ingen i zonen




Sp E 9 7 6
Hj K D
Ru D 10 7 6

Kl 8 7 5
S 4 2
H 9 4 3
R K 5 4 3
K D 10 4 3

Ingen i zonen
Väst giv

S D 8 5 3
H 8 7 6 2
R E 9 2

K K 6




S K kn 10
H E kn 10 5
R kn 8

K E kn 9 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 24 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
1 Monika Bursell - Owe Broström 8 150 4Hj av Ö Utspel: Kl6 Resultat: -3 0 Birgit Martengård - Anita Lindh 3
6 Berit Bermark - Inga-Lill Kjellman 5 50 2Sp av V Utspel: Ru3 Resultat: -1 3 Majken Scherp - Brita Holmgren 7
2 Ritha Lexborn - Kenneth Widäng 5 50 4Sp av Ö Utspel: Hj8 Resultat: -1 3 Margit Rogberg - Christer Bermark 5
10 Göran Lindberg - Agneta Dolfie-Gardh 2 2Sp av V Utspel: Ru3 Resultat: = 110 6 Monica Fransson - Kerstin Sjönnemo 8
4 Ulf Hultberg - Lennart Nordlander 0 3Nt av Ö Utspel: Sp5 Resultat: = 400 8 Ola Boman - Ulla-Britt Frisk 9
Max poäng på brickan är 8
Oddfellow Köpmangatan 7, 702 10 Örebro Tel:019-611 61 23
Kolla vad som sker
Detta är ODD FELLOW Örebros resultatservice. För intresserade bridgespelare lite statistik mm. Sidorna får endast användas för privat bruk. Här kan även andra bridgeklubbar visa sin klubbs resultat med brickredovisning mm. 'Bridgedata' heter scoreprogrammet för klubben. Ta gärna kontakt med: Lars Zetterberg 0700-570 520. Mailto:Lars Zetterberg
(2417376042)2024-06-22 21:07:22 (IP 45.138.141.77) oddfellow Denna sida är skapad 2024-03-31 03:46:47,5898 . Databas start 2001-09-08 09:38:42.0440 © 2024 Zetterberg 6.3.09