Fjugesta BKs logo 'Man får klöver ruter hjärter spader i klubbens lokaler' Brickresultat
Alla brickor i följd
Klicka här för att komma till Fjugesta Bridgeklubbs hemsida
Fjugesta BKs Adress och tfn.
Nyhet! Nu kan man se alla brickor som spelats i en följd, bara att scrolla ner för nästa bricka. Nyhet!
Partävling tisdag kväll 26 februari 2019 (TL:LE)
Kolla vad som sker
Bricka 1
Nord giv - Väst ( 8 p) Nord ( 17 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 6 p) - Ingen i zonen




Sp K 9 8
Hj 10 3
Ru K 10 9 6 2

Kl D 6 5
S E D 10 7
H E K 9 7
R
K K kn 8 7 3

Ingen i zonen
Nord giv

S kn 6 3
H 5
R E 8 7 4 3

K E 10 9 4




S 5 4 2
H D kn 8 6 4 2
R D kn 5

K 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 1 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 7 420 4Sp av N Utspel: Kl2 Resultat: = 3 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 5,3 Blindrond   --- Blindpar --- 14
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 1 140 2Sp av N Utspel: Kl2 Resultat: +1 9 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
2 Helena Englund - Christel Norlund 7 420 5Kl av N Utspel: Hj8 Resultat: +1 3 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 10 430 3Nt av S Utspel: Hj10 Resultat: +1 0 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 4 150 2Kl av N Utspel: Sp5 Resultat: +3 6 Lars Torpel - Clas Risberg 10
4 Lars Laurén - Stig Landin 1 140 2Sp av N Utspel: Kl2 Resultat: +1 9 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
Max poäng på brickan är 10
Bricka 2
Öst giv - Väst ( 8 p) Nord ( 12 p) - Syd ( 6 p) Öst ( 14 p) - N-S i zonen




Sp
Hj K kn 8 6 4 3 2
Ru 10 6

Kl E 10 7 6
S K kn 9 7 5 4 2
H
R D 9 4
K K D kn

N-S i zonen
Öst giv

S E D 6 3
H 9 5
R 7 5 3

K 9 4 3 2




S 10 8
H E D 10 7
R E K kn 8 2

K 8 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 2 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 6 4Hj av V Utspel: KlK Resultat: +2 480 4 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 5,3 Blindrond   --- Blindpar --- 14
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 6 4Hj av V Utspel: KlK Resultat: +2 480 4 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
2 Helena Englund - Christel Norlund 6 4Hj av V Utspel: KlK Resultat: +2 480 4 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 2 5Hj av Ö Utspel: SpE Resultat: +2 510 8 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 0 6Hj av V Utspel: KlK Resultat: = 980 10 Lars Torpel - Clas Risberg 10
4 Lars Laurén - Stig Landin 10 5Sp x av N Utspel: RuE Resultat: -1 200 0 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
Max poäng på brickan är 10
Bricka 3
Syd giv - Väst ( 6 p) Nord ( 10 p) - Syd ( 12 p) Öst ( 12 p) - Ö-V i zonen




Sp E 10
Hj 2
Ru D 8 6 5 4 2

Kl 9 7 5 3
S D 9
H E 10 6 5 4 3
R K kn 7 3
K 4

Ö-V i zonen
Syd giv

S K 8 6 4 3
H kn 8
R 10

K E K kn 10 2




S kn 7 5 2
H K D 9 7
R E 9

K D 8 6

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 3 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 7 3Nt av S Utspel: Ru4 Resultat: -1 50 3 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 7 4Hj av N Utspel: RuE Resultat: -1 50 3 Helena Englund - Christel Norlund 2
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 5,2 Blindrond   --- Blindpar --- 14
4 Lars Laurén - Stig Landin 2 4Hj av N Utspel: RuE Resultat: -2 100 8 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 10 100 2Ru av V Utspel: HjE Resultat: -1 0 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 2 4Hj av N Utspel: RuE Resultat: -2 100 8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
10 Lars Torpel - Clas Risberg 2 3Nt av S Utspel: Ru6 Resultat: -2 100 8 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
Max poäng på brickan är 10
Bricka 4
Väst giv - Väst ( 6 p) Nord ( 11 p) - Syd ( 12 p) Öst ( 11 p) - Alla i zonen




Sp 10 7 4 3
Hj D 10 8 6
Ru D kn 6

Kl kn 8
S kn 2
H K 9 3
R E K 7 3 2
K 10 7 4

Alla i zonen
Väst giv

S E 8 6
H kn 5 4 2
R 8 4

K E K 6 5




S K D 9 5
H E 7
R 10 9 5

K D 9 3 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 4 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 10 400 2Hj av V Utspel: Kl10 Resultat: -4 0 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 3 1Nt av S Utspel: Hj6 Resultat: -1 100 7 Helena Englund - Christel Norlund 2
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 5,2 Blindrond   --- Blindpar --- 14
4 Lars Laurén - Stig Landin 3 2Kl av S Utspel: Hj8 Resultat: -1 100 7 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3 2Nt av S Utspel: Hj8 Resultat: -1 100 7 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 8 110 1Ru av N Utspel: HjE Resultat: +2 2 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
10 Lars Torpel - Clas Risberg 3 2Kl av S Utspel: RuD Resultat: -1 100 7 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
Max poäng på brickan är 10
Bricka 5
Nord giv - Väst ( 17 p) Nord ( 7 p) - Syd ( 10 p) Öst ( 6 p) - N-S i zonen




Sp E D 10 5
Hj E 7 6 3
Ru K 9 2

Kl E 2
S kn 9 8 6 3
H kn 9
R E kn
K 10 8 6 5

N-S i zonen
Nord giv

S K 2
H K D 2
R 10 7 6 5 4

K D 9 4




S 7 4
H 10 8 5 4
R D 8 3

K K kn 7 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 5 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 5 1Nt av V Utspel: Sp3 Resultat: +1 120 5 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 8 1Nt av V Utspel: Sp9 Resultat: = 90 2 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 10 150 3Nt av Ö Utspel: Ru10 Resultat: -3 0 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
10 Lars Torpel - Clas Risberg 4,3 Blindrond   --- Blindpar --- 14
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5 1Nt av V Utspel: Sp6 Resultat: +1 120 5 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
4 Lars Laurén - Stig Landin 2 1Nt av V Utspel: Sp3 Resultat: +2 150 8 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
2 Helena Englund - Christel Norlund 0 2Ru av S Utspel: KlE Resultat: -2 200 10 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
Max poäng på brickan är 10
Bricka 6
Öst giv - Väst ( 3 p) Nord ( 9 p) - Syd ( 14 p) Öst ( 14 p) - Ö-V i zonen




Sp kn 9 8 6
Hj kn 10 8 4 3
Ru kn 6 4 2

Kl
S 4 3 2
H D 9 5
R E K 10
K 8 7 3 2

Ö-V i zonen
Öst giv

S 10 7 5
H E K 7
R 5

K E D kn 10 6 4




S E K D
H 6 2
R D 9 8 7 3

K K 9 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 6 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 5 130 4Kl av S Utspel: Hj8 Resultat: = 5 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 5 130 4Kl av S Utspel: HjKn Resultat: = 5 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 5 130 4Kl av S Utspel: RuKn Resultat: = 5 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
10 Lars Torpel - Clas Risberg 4,3 Blindrond   --- Blindpar --- 14
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 10 150 4Kl av S Utspel: Ru2 Resultat: +1 0 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
4 Lars Laurén - Stig Landin 0 5Kl x av S Utspel: RuKn Resultat: -1 100 10 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
2 Helena Englund - Christel Norlund 5 130 4Kl av S Utspel: Sp8 Resultat: = 5 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
Max poäng på brickan är 10
Bricka 7
Syd giv - Väst ( 20 p) Nord ( 9 p) - Syd ( 7 p) Öst ( 4 p) - Alla i zonen




Sp K 8
Hj K kn
Ru E D 3 2

Kl E K 7 5 3
S 10 6
H E 7 5 2
R K kn 10 9
K kn 8 6

Alla i zonen
Syd giv

S E D kn 9 7 3
H 3
R 8 6 5

K 10 9 4




S 5 4 2
H D 10 9 8 6 4
R 7 4

K D 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 7 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3 4Hj av Ö Utspel: SpE Resultat: = 620 7 Lars Torpel - Clas Risberg 10
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 8 100 3Nt av V Utspel: Sp10 Resultat: -1 2 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 0 4Hj av Ö Utspel: SpE Resultat: +1 650 10 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 10 200 3Kl av V Utspel: Sp10 Resultat: -2 0 Lars Laurén - Stig Landin 4
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 6,7 Blindrond   --- Blindpar --- 14
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 3 4Hj av Ö Utspel: SpE Resultat: = 620 7 Helena Englund - Christel Norlund 2
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 6 3Sp av S Utspel: KlE Resultat: -1 100 4 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
Max poäng på brickan är 10
Bricka 8
Väst giv - Väst ( 5 p) Nord ( 8 p) - Syd ( 16 p) Öst ( 11 p) - Ingen i zonen




Sp 5 4
Hj 5 3 2
Ru K D 6 4 2

Kl 10 7 2
S D kn 9 8 2
H K 8
R 5 3
K D 9 5 4

Ingen i zonen
Väst giv

S E 10 7 6 3
H 9 4
R E 8

K E K kn 6




S K
H E D kn 10 7 6
R kn 10 9 7

K 8 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 8 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 6 420 4Sp av S Utspel: Sp4 Resultat: = 4 Lars Torpel - Clas Risberg 10
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 6 420 4Sp av S Utspel: Hj5 Resultat: = 4 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 6 420 4Sp av S Utspel: RuK Resultat: = 4 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 0 200 2Sp av N Utspel: HjE Resultat: +3 10 Lars Laurén - Stig Landin 4
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 6,7 Blindrond   --- Blindpar --- 14
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6 420 4Sp av S Utspel: RuK Resultat: = 4 Helena Englund - Christel Norlund 2
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 6 420 4Sp av S Utspel: RuK Resultat: = 4 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
Max poäng på brickan är 10
Bricka 9
Nord giv - Väst ( 7 p) Nord ( 10 p) - Syd ( 17 p) Öst ( 6 p) - Ö-V i zonen




Sp D 5
Hj K kn 9 3
Ru 9 7 3

Kl kn 7 6 5
S K 9 3
H 8 6 5
R E 10 2
K K 10 9 4

Ö-V i zonen
Nord giv

S E 4
H E D 7 4
R K D 8 6 5

K D 2




S kn 10 8 7 6 2
H 10 2
R kn 4

K E 8 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 9 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6 140 2Hj av S Utspel: SpD Resultat: +1 4 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
4 Lars Laurén - Stig Landin 0 110 3Ru av S Utspel: Kl5 Resultat: = 10 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 10 400 3Nt av N Utspel: Sp8 Resultat: = 0 Helena Englund - Christel Norlund 2
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8 170 2Hj av S Utspel: Sp5 Resultat: +2 2 Lars Torpel - Clas Risberg 10
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 3 130 4Ru av S Utspel: SpD Resultat: = 7 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 5,9 Blindrond   --- Blindpar --- 14
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 3 130 2Ru av S Utspel: Hj3 Resultat: +2 7 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
Max poäng på brickan är 10
Bricka 10
Öst giv - Väst ( 9 p) Nord ( 16 p) - Syd ( 12 p) Öst ( 3 p) - Alla i zonen




Sp 8 5 3
Hj kn 10 8 6 2
Ru K D 8 7

Kl K
S E K kn 6 2
H 7 4
R E 4
K E 8 5 4

Alla i zonen
Öst giv

S 9
H E K D 9 5
R 10 5

K D kn 10 7 6




S D 10 7 4
H 3
R kn 9 6 3 2

K 9 3 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 10 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 8 720 3Nt av N Utspel: Ru2 Resultat: +4 2 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
4 Lars Laurén - Stig Landin 1 4Hj av S Utspel: RuK Resultat: -1 100 9 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 10 1470 6Nt av N Utspel: Ru9 Resultat: +1 0 Helena Englund - Christel Norlund 2
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 6 620 4Sp av N Utspel: Hj3 Resultat: = 4 Lars Torpel - Clas Risberg 10
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 4 170 3Ru av N Utspel: Ru6 Resultat: +3 6 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 5,9 Blindrond   --- Blindpar --- 14
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 1 6Nt av N Utspel: Ru6 Resultat: -1 100 9 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
Max poäng på brickan är 10
Bricka 11
Syd giv - Väst ( 12 p) Nord ( 13 p) - Syd ( 8 p) Öst ( 7 p) - Ingen i zonen




Sp kn 3
Hj D kn 9 6
Ru K kn 9 7 4 2

Kl E
S D 7 2
H 10
R E D 3
K K D 10 7 5 3

Ingen i zonen
Syd giv

S E 8 6
H E 4 2
R 10 6 5

K 9 8 6 4




S K 10 9 5 4
H K 8 7 5 3
R 8

K kn 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 11 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 10 130 2Kl av N Utspel: Ru8 Resultat: +2 0 Lars Laurén - Stig Landin 4
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 2 3Hj av Ö Utspel: Kl4 Resultat: = 140 8 Lars Torpel - Clas Risberg 10
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 4 4Kl av N Utspel: Ru8 Resultat: -2 100 6 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
2 Helena Englund - Christel Norlund 8 100 3Ru av V Utspel: Hj10 Resultat: -2 2 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 6 50 4Hj av Ö Utspel: Kl6 Resultat: -1 4 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 0 4Hj av V Utspel: KlK Resultat: = 420 10 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 5,1 Blindrond   --- Blindpar --- 14
Max poäng på brickan är 10
Bricka 12
Väst giv - Väst ( 5 p) Nord ( 9 p) - Syd ( 15 p) Öst ( 11 p) - N-S i zonen




Sp E 8 7 5
Hj 9 6 5 3
Ru kn 10 8 6

Kl 8
S K D 6 2
H 8 7 2
R 9 7
K E 9 5 4

N-S i zonen
Väst giv

S kn 10
H E D 10
R K D 5 2

K D kn 10 7




S 9 4 3
H K kn 4
R E 4 3

K K 6 3 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 12 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 9 660 3Nt av S Utspel: Sp5 Resultat: +2 1 Lars Laurén - Stig Landin 4
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 5 600 3Nt av S Utspel: Sp5 Resultat: = 5 Lars Torpel - Clas Risberg 10
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 9 660 3Nt av S Utspel: RuKn Resultat: +2 1 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
2 Helena Englund - Christel Norlund 2 180 2Nt av S Utspel: Ru8 Resultat: +2 8 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 5 600 3Nt av S Utspel: Sp5 Resultat: = 5 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 0 150 2Nt av S Utspel: Sp7 Resultat: +1 10 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 5,1 Blindrond   --- Blindpar --- 14
Max poäng på brickan är 10
Bricka 13
Nord giv - Väst ( 16 p) Nord ( 6 p) - Syd ( 8 p) Öst ( 10 p) - Alla i zonen




Sp E K D 9 7 6
Hj 7 6 2
Ru K

Kl E 3 2
S 10 2
H kn 10
R 10 8 6 2
K K D 10 8 5

Alla i zonen
Nord giv

S kn 8 3
H 8 4 3
R E D 5 4 3

K kn 7




S 5 4
H E K D 9 5
R kn 9 7

K 9 6 4

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 13 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
2 Helena Englund - Christel Norlund 3,7 Blindrond   --- Blindpar --- 14
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 6 3Sp av V Utspel: Kl3 Resultat: +2 200 4 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 0 3Nt av Ö Utspel: Ru4 Resultat: +4 720 10 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 4 2Sp av V Utspel: HjKn Resultat: +4 230 6 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 9 100 4Sp av V Utspel: KlK Resultat: -1 1 Lars Laurén - Stig Landin 4
10 Lars Torpel - Clas Risberg 2 4Sp av V Utspel: KlK Resultat: +2 680 8 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 9 100 4Hj av V Utspel: Kl7 Resultat: -1 1 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
Max poäng på brickan är 10
Bricka 14
Öst giv - Väst ( 5 p) Nord ( 13 p) - Syd ( 12 p) Öst ( 10 p) - Ingen i zonen




Sp
Hj D kn
Ru kn 9 8 6 5

Kl kn 10 7 4 3 2
S K 9 6
H K 9 8
R D 10 2
K K D 8 6

Ingen i zonen
Öst giv

S E 10 5 4 2
H E 7 6 3
R 7 4 3

K E




S D kn 8 7 3
H 10 5 4 2
R E K

K 9 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 14 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
2 Helena Englund - Christel Norlund 3,7 Blindrond   --- Blindpar --- 14
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 10 140 2Sp av S Utspel: Kl10 Resultat: +1 0 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 6 4Sp av S Utspel: Kl2 Resultat: -1 50 4 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6 4Sp av S Utspel: KlKn Resultat: -1 50 4 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 1 4Sp av S Utspel: HjKn Resultat: -2 100 9 Lars Laurén - Stig Landin 4
10 Lars Torpel - Clas Risberg 1 4Sp av S Utspel: RuKn Resultat: -2 100 9 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 6 4Sp av S Utspel: Kl7 Resultat: -1 50 4 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
Max poäng på brickan är 10
Bricka 15
Syd giv - Väst ( 13 p) Nord ( 6 p) - Syd ( 9 p) Öst ( 12 p) - N-S i zonen




Sp E D 10
Hj 7 6
Ru K 10 2

Kl E 8 7 6 3
S kn 9 4
H 10 8 2
R kn 6 5
K K kn 10 2

N-S i zonen
Syd giv

S 7 6 5 2
H K 9 4
R E D 8 7 3

K 4




S K 8 3
H E D kn 5 3
R 9 4

K D 9 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 15 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 4,5 Blindrond   --- Blindpar --- 14
10 Lars Torpel - Clas Risberg 0 3Nt av V Utspel: Kl2 Resultat: +1 430 10 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 2 1Nt av V Utspel: Kl2 Resultat: +2 150 8 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 5 2Hj av Ö Utspel: Kl4 Resultat: +1 140 5 Helena Englund - Christel Norlund 2
4 Lars Laurén - Stig Landin 10 100 3Nt av V Utspel: Sp4 Resultat: -2 0 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 8 50 3Nt av V Utspel: RuKn Resultat: -1 2 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 5 2Hj av Ö Utspel: Kl4 Resultat: +1 140 5 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
Max poäng på brickan är 10
Bricka 16
Väst giv - Väst ( 19 p) Nord ( 4 p) - Syd ( 12 p) Öst ( 5 p) - Ö-V i zonen




Sp E K 2
Hj K 4
Ru kn 10 8 4 2

Kl E K kn
S 7 6 4
H E 10 9 6 2
R 9 7 5 3
K 7

Ö-V i zonen
Väst giv

S kn 8
H D kn 7 3
R E D 6

K D 10 9 4




S D 10 9 5 3
H 8 5
R K

K 8 6 5 3 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 16 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 4,5 Blindrond   --- Blindpar --- 14
10 Lars Torpel - Clas Risberg 4 2Nt av V Utspel: Hj6 Resultat: = 120 6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 10 100 3Nt av V Utspel: Hj6 Resultat: -1 0 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 8 1Ru av V Utspel: Kl7 Resultat: +2 110 2 Helena Englund - Christel Norlund 2
4 Lars Laurén - Stig Landin 0 2Sp av V Utspel: Kl7 Resultat: +1 140 10 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 4 2Nt av V Utspel: Hj2 Resultat: = 120 6 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 4 2Nt av V Utspel: Hj6 Resultat: = 120 6 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
Max poäng på brickan är 10
Bricka 17
Nord giv - Väst ( 7 p) Nord ( 13 p) - Syd ( 13 p) Öst ( 7 p) - Ingen i zonen




Sp E 9 8 5 3 2
Hj 10 4
Ru 3 2

Kl K 6 5
S D kn 10 6
H K 8 2
R K 10 4
K E 10 7

Ingen i zonen
Nord giv

S 4
H E D 7 3
R E kn 9 7 6 5

K D 3




S K 7
H kn 9 6 5
R D 8

K kn 9 8 4 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 17 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
4 Lars Laurén - Stig Landin 4,1 Blindrond   --- Blindpar --- 14
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 8 460 3Nt av N Utspel: SpK Resultat: +2 2 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
10 Lars Torpel - Clas Risberg 4 420 5Ru av S Utspel: SpE Resultat: +1 6 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8 460 3Nt av S Utspel: Sp9 Resultat: +2 2 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 8 460 3Nt av S Utspel: Sp8 Resultat: +2 2 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 2 170 2Ru av S Utspel: Hj10 Resultat: +4 8 Helena Englund - Christel Norlund 2
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 0 150 4Ru av S Utspel: Hj4 Resultat: +1 10 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
Max poäng på brickan är 10
Bricka 18
Öst giv - Väst ( 11 p) Nord ( 8 p) - Syd ( 5 p) Öst ( 16 p) - N-S i zonen




Sp D
Hj E K 6 4 2
Ru 9 4

Kl D 10 8 5 4
S K 7 5 2
H 8 7 3
R K kn 8
K kn 7 6

N-S i zonen
Öst giv

S E 9 8 6 4 3
H kn 10 9
R 5

K 9 3 2




S kn 10
H D 5
R E D 10 7 6 3 2

K E K

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 18 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
4 Lars Laurén - Stig Landin 4,1 Blindrond   --- Blindpar --- 14
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 4 5Ru av Ö Utspel: SpE Resultat: = 400 6 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
10 Lars Torpel - Clas Risberg 2 5Ru av Ö Utspel: HjKn Resultat: +1 420 8 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 1
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 6 3Ru av Ö Utspel: SpE Resultat: +2 150 4 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 0 4Hj av V Utspel: Sp5 Resultat: +1 450 10 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 10 100 5Ru av Ö Utspel: SpE Resultat: -2 0 Helena Englund - Christel Norlund 2
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 8 3Ru av Ö Utspel: HjKn Resultat: +1 130 2 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
Max poäng på brickan är 10
Bricka 19
Syd giv - Väst ( 10 p) Nord ( 13 p) - Syd ( 12 p) Öst ( 5 p) - Ö-V i zonen




Sp
Hj K 10 4 3
Ru kn 8 7 5 4 2

Kl E D 2
S E D 5 2
H D kn 6 5
R E 10 9
K 7 3

Ö-V i zonen
Syd giv

S kn 8 7 6 4
H E 2
R K 6

K K kn 9 4




S K 10 9 3
H 9 8 7
R D 3

K 10 8 6 5

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 19 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5,4 Blindrond   --- Blindpar --- 14
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 5 3Sp av S Utspel: Ru7 Resultat: -1 50 5 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 10 420 4Sp av N Utspel: KlE Resultat: = 0 Helena Englund - Christel Norlund 2
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 5 4Sp av S Utspel: Hj3 Resultat: -1 50 5 Lars Laurén - Stig Landin 4
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 0 4Sp av S Utspel: Ru8 Resultat: -2 100 10 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 5 4Sp av S Utspel: KlE Resultat: -1 50 5 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 5 4Sp av S Utspel: Hj3 Resultat: -1 50 5 Lars Torpel - Clas Risberg 10
Max poäng på brickan är 10
Bricka 20
Väst giv - Väst ( 14 p) Nord ( 9 p) - Syd ( 10 p) Öst ( 7 p) - Alla i zonen




Sp E D 8
Hj 10 7
Ru D 7 5 3

Kl E D 9 8
S 10 7 6
H E K kn 4 3
R kn 9 4
K 5 3

Alla i zonen
Väst giv

S K 5 4 2
H 5 2
R E 8

K K 10 7 4 2




S kn 9 3
H D 9 8 6
R K 10 6 2

K kn 6

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 20 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
5 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5,4 Blindrond   --- Blindpar --- 14
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 2 1Nt av V Utspel: Hj4 Resultat: +2 150 8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 4 2Sp av S Utspel: KlE Resultat: -1 100 6 Helena Englund - Christel Norlund 2
9 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 0 2Hj av N Utspel: Kl6 Resultat: -3 300 10 Lars Laurén - Stig Landin 4
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6 1Nt av V Utspel: HjE Resultat: = 90 4 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 10 200 2Ru x av V Utspel: HjE Resultat: -1 0 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 8 100 2Ru av V Utspel: HjE Resultat: -1 2 Lars Torpel - Clas Risberg 10
Max poäng på brickan är 10
Bricka 21
Nord giv - Väst ( 8 p) Nord ( 14 p) - Syd ( 5 p) Öst ( 13 p) - N-S i zonen




Sp kn 9 5
Hj K kn 10
Ru 8 6 3

Kl D kn 6 3
S E 2
H D 8 3 2
R E K kn 9
K 7 5 4

N-S i zonen
Nord giv

S K D 10 7
H 9 7 6 5
R 7 5 4 2

K 8




S 8 6 4 3
H E 4
R D 10

K E K 10 9 2

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 21 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 5,5 Blindrond   --- Blindpar --- 14
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 10 150 4Kl av Ö Utspel: Ru7 Resultat: -3 0 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 7 140 3Hj av S Utspel: KlD Resultat: = 3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
10 Lars Torpel - Clas Risberg 1 3Kl av Ö Utspel: Ru2 Resultat: = 110 9 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 7 140 3Hj av N Utspel: KlE Resultat: = 3 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
2 Helena Englund - Christel Norlund 4 90 2Ru av N Utspel: KlE Resultat: = 6 Lars Laurén - Stig Landin 4
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 1 2Kl av Ö Utspel: SpK Resultat: +1 110 9 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
Max poäng på brickan är 10
Bricka 22
Öst giv - Väst ( 16 p) Nord ( 12 p) - Syd ( 7 p) Öst ( 5 p) - Ö-V i zonen




Sp D 5 2
Hj K D 8
Ru K D 4

Kl K kn 10 7
S kn 4
H E kn 5 3
R 10 6 5
K E D 6 2

Ö-V i zonen
Öst giv

S K 8 3
H 7 6 4 2
R E 8 2

K 9 8 4




S E 10 9 7 6
H 10 9
R kn 9 7 3

K 5 3

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 22 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 5,5 Blindrond   --- Blindpar --- 14
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 0 2Sp av Ö Utspel: Ru6 Resultat: +1 140 10 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
12 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 10 100 1Nt av V Utspel: Kl2 Resultat: -1 0 Folke Persson - Gunnar Karlsson 3
10 Lars Torpel - Clas Risberg 6 2Sp av V Utspel: Ru10 Resultat: = 110 4 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 8 3Hj av N Utspel: SpE Resultat: -2 100 2 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 8
2 Helena Englund - Christel Norlund 3 1Nt av V Utspel: Kl2 Resultat: +1 120 7 Lars Laurén - Stig Landin 4
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 3 1Nt av V Utspel: Kl2 Resultat: +1 120 7 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 11
Max poäng på brickan är 10
Bricka 23
Syd giv - Väst ( 12 p) Nord ( 3 p) - Syd ( 17 p) Öst ( 8 p) - Alla i zonen




Sp E 10 6 4 2
Hj E 8 5
Ru 7 4

Kl E 9 8
S kn 9 8 7
H kn 10 9 4 3 2
R kn 3
K 7

Alla i zonen
Syd giv

S K D
H K 7
R E K 9 8

K D 10 6 3 2




S 5 3
H D 6
R D 10 6 5 2

K K kn 5 4

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 23 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 4,6 Blindrond   --- Blindpar --- 14
2 Helena Englund - Christel Norlund 0 3Nt av S Utspel: Sp2 Resultat: -3 300 10 Lars Torpel - Clas Risberg 10
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 8 170 2Hj av N Utspel: Sp3 Resultat: +2 2 Lars Laurén - Stig Landin 4
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 4 1Nt av Ö Utspel: RuK Resultat: +1 120 6 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 6 140 2Hj av N Utspel: Sp3 Resultat: +1 4 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 10 200 2Sp av V Utspel: Kl7 Resultat: -2 0 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 2 2Ru av S Utspel: SpE Resultat: -2 200 8 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
Max poäng på brickan är 10
Bricka 24
Väst giv - Väst ( 10 p) Nord ( 5 p) - Syd ( 19 p) Öst ( 6 p) - Ingen i zonen




Sp 10
Hj 10 2
Ru E D kn 5 3 2

Kl K 10 5 3
S D 7 3
H K 7 6 5 4
R 10
K 9 7 4 2

Ingen i zonen
Väst giv

S E 9 6 4 2
H E kn
R K 6

K E D kn 8




S K kn 8 5
H D 9 8 3
R 9 8 7 4

K 6

Nr NS Namn Poäng Resultat BRICKA 24 Resultat Poäng Namn ÖV Nr
7 Gustaf Ericsson - Olle Larsson 4,6 Blindrond   --- Blindpar --- 14
2 Helena Englund - Christel Norlund 4 3Sp av S Utspel: RuE Resultat: -1 50 6 Lars Torpel - Clas Risberg 10
1 P-O Johansson - Ulla-Britt Fredriksson 0 3Hj av N Utspel: Ru4 Resultat: -3 150 10 Lars Laurén - Stig Landin 4
11 Tommy Gustavsson - Göran Andersson 10 110 2Sp av S Utspel: Kl5 Resultat: = 0 Anneli Backman - Karl-Erik Nilsson 6
8 Sören Klingnéus - Eric Ericsson 4 3Sp av S Utspel: Hj10 Resultat: -1 50 6 Thomas Tillander - Jörgen Pedersen 9
3 Folke Persson - Gunnar Karlsson 4 2Sp av S Utspel: RuE Resultat: -1 50 6 Monika Andersson - Johannes Borregaard 5
13 Ingegerd Lönnroth - Eva Jansdotter 8 100 4Ru x av V Utspel: Sp3 Resultat: -1 2 Leif Eidenbäck - Nils Karlsson 12
Max poäng på brickan är 10
Txt
  
Senaste
   
Fjugesta Bridgeklubb - Mässen i Lanna - tfn: 0704-41 62 62
Kolla vad som sker
Detta är Fjugesta Bridgeklubbs resultatservice. För intresserade bridgespelare lite statistik mm. Sidorna får endast användas för privat bruk. Här kan även andra bridgeklubbar visa sin klubbs resultat med brickredovisning mm. 'Bridgedata' heter scoreprogrammet för klubben. Ta gärna kontakt med: Lars Zetterberg 019-50 555 60. Mailto:Lars Zetterberg
() Denna sida är skapad 2019-03-31 03:20:04,3144 . Databas start 2001-09-08 09:38:42.0440 © 2019 Zetterberg 5.9.00